ScheduleFull Composite

Feb 21
Swimming & Diving 8:00 PM
At New England Intercollegiate Swimming & Diving Association Championship Day One
@ Massachusetts Institute of Technology (Cambridge, Mass.)
Feb 22
Swimming & Diving 10:00 AM
At New England Intercollegiate Swimming & Diving Association Championship Day Two Prelims
@ Massachusetts Institute of Technology (Cambridge, Mass.)
Feb 22
Swimming & Diving 6:00 PM
At New England Intercollegiate Swimming & Diving Association Championship Day Two Finals
@ Massachusetts Institute of Technology (Cambridge, Mass.)
Feb 23
Swimming & Diving 10:00 AM
At New England Intercollegiate Swimming & Diving Association Championship Day Three Prelims
@ Massachusetts Institute of Technology (Cambridge, Mass.)
Feb 23
Swimming & Diving 6:00 PM
At New England Intercollegiate Swimming & Diving Association Championship Day Three Finals
@ Massachusetts Institute of Technology (Cambridge, Mass.)
Feb 24
Swimming & Diving 10:00 AM
At New England Intercollegiate Swimming & Diving Association Championship Day Four Prelims
@ Massachusetts Institute of Technology (Cambridge, Mass.)
Feb 24
Swimming & Diving 5:30 PM
At New England Intercollegiate Swimming & Diving Association Championship Day Four Finals
@ Massachusetts Institute of Technology (Cambridge, Mass.)
Mar 02
Women's Lacrosse 1:00 PM
at Salve Regina
Mar 03
Softball 10:00 AM
vs. WPI
@ Plant City, FL
Sunkissed Games
Mar 03
Softball 2:30 PM
vs. Randolph
@ Kissimmee, Fla.
Sunkissed Games
Mar 04
Softball 2:30 PM
vs. St. John Fisher
@ Plant City, Fla.
Sunkissed Games
Mar 04
Softball 4:45 PM
vs. Muskingum
@ Plant City, Fla.
Sunkissed Games
Mar 06
Crew
At Barry with Florida Institute of Technology
Miami, Fla.
Mar 06
Softball 11:00 AM
vs. Bluffton
@ Plant City, FL I RLC 2
Sunkissed Games
Mar 06
Softball 1:15 PM
vs. Aurora
@ Plant City, Fla.
Sunkissed Games
Mar 06
Women's Lacrosse 6:00 PM
Framingham St.
Mar 07
Softball 11:00 AM
vs. Hood
@ Plant City, Fla.
Sunkissed Games
Mar 07
Softball 1:15 PM
vs. Illinois Col.
@ Plant City, Fla.
Sunkissed Games
Mar 07
Women's Lacrosse 4:00 PM
Southern Vt.
Mar 08
Softball 10:00 AM
vs. Saint Benedict
@ Plant City, Fla.
Sunkissed Games
Mar 08
Softball 2:30 PM
vs. Ohio Northern
@ Plant City, Fla.
Sunkissed Games
Mar 09
Women's Lacrosse 11:00 AM
at Albertus Magnus
Mar 13
Women's Lacrosse 4:00 PM
at Johnson & Wales (RI)
Mar 15
Softball 3:00 PM
at Emerson
Mar 15
Softball 5:00 PM
at Emerson
Mar 16
Women's Lacrosse 1:00 PM
at Anna Maria
Mar 16
Softball 2:00 PM
Rensselaer
Mar 16
Softball 4:00 PM
Rensselaer
Mar 19
Women's Lacrosse 7:00 PM
Curry
Mar 20
Swimming & Diving
At NCAA Championship
Greensboro Aquatic Complex (Greensboro, N.C.)
Mar 23
Women's Lacrosse 1:00 PM
at Regis (Mass.)
Mar 24
Softball 12:00 PM
at Brandeis
Mar 24
Softball 2:00 PM
at Brandeis
Mar 26
Softball 5:00 PM
Eastern Nazarene
Mar 26
Softball 7:00 PM
Eastern Nazarene
Mar 27
Women's Lacrosse 7:00 PM
Saint Joseph's (Me.)
Mar 30
Crew
At MIT with Bates & Trinity (Conn.)
Charles River (Boston, Mass.)
Mar 30
Women's Lacrosse 11:00 AM
Colby-Sawyer
Mar 30
Softball 2:00 PM
Emmanuel (Mass.)
Mar 30
Softball 4:00 PM
Emmanuel (Mass.)
Apr 03
Softball 5:00 PM
MIT
Apr 03
Softball 7:00 PM
MIT
Apr 03
Women's Lacrosse 7:00 PM
at Mass.-Dartmouth
Apr 06
Softball 12:00 PM
Regis (Mass.)
Apr 06
Softball 2:00 PM
Regis (Mass.)
Apr 07
Crew
At WPI Invitational
Lake Quinsigamond (Worcester, Mass.)
Apr 07
Softball 12:00 PM
at Albertus Magnus
Apr 07
Softball 2:00 PM
at Albertus Magnus
Apr 10
Women's Lacrosse 7:00 PM
Lasell
Apr 11
Softball 3:00 PM
at Framingham St.
Apr 11
Softball 5:00 PM
at Framingham St.
Apr 12
Women's Tennis 3:00 PM
Bentley
Apr 13
Crew
At Donahue Cup
Lake Quinsigamond (Worcester, Mass.)
Apr 13
Softball 12:00 PM
Johnson & Wales (RI)
Apr 13
Women's Lacrosse 1:00 PM
at Rivier
Apr 13
Softball 2:00 PM
Johnson & Wales (RI)
Apr 13
Women's Tennis 3:30 PM
Curry
Apr 14
Crew
At Clark Invitational
Lake Quinsigamond (Worcester, Mass.)
Apr 14
Softball TBA
at Rivier
Apr 14
Softball TBA
at Rivier
Apr 17
Women's Lacrosse 7:00 PM
St. Joseph (Conn.)
Apr 19
Softball 4:00 PM
at Saint Joseph's (Me.)
Apr 19
Softball 6:00 PM
at Saint Joseph's (Me.)
Apr 20
Women's Lacrosse 11:00 AM
Emmanuel (Mass.)
Apr 20
Women's Tennis 12:00 PM
at New Haven
Apr 20
Softball 2:00 PM
Lasell
Apr 20
Softball 4:00 PM
Lasell
Apr 24
Women's Lacrosse 4:00 PM
at Norwich
Apr 26
Softball 3:00 PM
at Norwich
Apr 26
Softball 5:00 PM
at Norwich
Apr 27
Crew
At New England Women's & Men's Athletic Conference Championship
Lake Quinsigamond (Worcester, Mass.)
Apr 27
Women's Lacrosse TBA
at Great Northeast Athletic Conference Championship Tournament Quarterfinals
Apr 27
Softball 2:00 PM
St. Joseph (Conn.)
Apr 27
Softball 4:00 PM
St. Joseph (Conn.)
Apr 28
Women's Tennis 10:00 AM
at Endicott
Apr 30
Softball TBA
at Great Northeast Athletic Conference Championship Tournament First Round
May 01
Women's Lacrosse TBA
at Great Northeast Athletic Conference Championship Tournament Semifinals
May 02
Softball TBA
at Great Northeast Athletic Conference Championship Tournament Quarterfinals
May 04
Crew
At New England Rowing Championship
Lake Quinsigamond (Worcester, Mass.)
May 04
Softball TBA
at Great Northeast Athletic Conference Championship Tournament Semifinals
May 04
Women's Lacrosse TBA
at Great Northeast Athletic Conference Tournament Championship
May 05
Softball TBA
at Great Northeast Athletic Conference Tournament Championship

Social

Instagram